Wazon wzór 244 proj. Wit Płażewski, Zakłady Fajansu “Włocławek” PRL, lata 60
Opis
Wazon wzór 244 proj. Wit Płażewski, Zakłady Fajansu “Włocławek” PRL, lata 60
Wazon wzór 244, to autorski projekt Wita Płażewskiego, zrealizowany w latach 60-tych w Zakładach Fajansu “Włocławek”.
Przedmiot ręcznie malowany oraz szkliwiony.
Przedmiot posiada sygnaturę producenta.
Wit Płażewski kształcił się w Łodzi, gdzie ukończył Liceum Plastyczne, a następnie w Gdańsku, gdzie studiował rzeźbę. Swój dyplom z zakresu projektowania ceramiki obronił we Wrocławiu, na Wydziale Projektowania Przemysłowego.
W swojej karierze tworzył liczne dzieła, w tym pomniki i rzeźby, jest również autorem wielu medali i statuetek.
Informacje o produkcie
| Stan | Oryginalny - Dobry [Przedmiot posiada ślady normalnego użytkowania oraz starzenia się materiału] |
|---|---|
| Producent | Zakłady Fajansu "Włocławek" |
| Projektant | Wit Płażewski |
| Kraj pochodzenia | Polska |
| Lata produkcji | 1960-1969 |
| Styl | Abstrakcyjny |
| Materiały | Ceramika |
| Kolor | Brązowy, Czarny |
Wymiary
| Szerokość | 10 cm |
|---|---|
| Głębokość | 12.5 cm |
| Wysokość | 26.5 cm |
Cena dostawy:
Koszt dostawy na terenie Polski: 35,00 zł
Przewidywany czas dostawy: Do tygodnia




























