Komoda palisandrowa, proj. Kai Kristiansen, Feldballes Møbelfabrik, Dania, lata 60
Opis
Komoda palisandrowa, proj. Kai Kristiansen, Feldballes Møbelfabrik, Dania, lata 60
Elegancka komoda zaprojektowana w latach 60. przez Kaia Kristiansena dla duńskiej manufaktury Feldballes Møbelfabrik. Wykonana jest z wysokiej jakości, szlachetnego palisandru o bogatym usłojeniu. Komoda posiada cztery szuflady, a fronty zdobią podłużne, drewniane uchwyty. Podstawę stanowią zwężane nogi wykonane z litego drewna. Komoda sprawdzi się również jako szafka RTV. Dzięki kompaktowej formie idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.
Kai Kristiansen to duński projektant, który do dziś uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych skandynawskich projektantów 20. wieku. Ukończył prestiżową Królewską Akademię Sztuk Pięknych w Kopenhadze pod kierunkiem projektanta Kaare Klinta. W wieku 26 lat Kristiansen otworzył własne studio, które dzielił ze swoim rówieśnikiem Illumem Wikkelsø w latach 70. Jego projekty były produkowane przez znanych duńskich producentów, takich jak Feldballes Møbelfabrik, Fornem Møbelkunst, Fritz Hansen i Magnus Olesen. Kristiansen chętnie łączył drewno tekowe i palisander, widoczne w jego krzesłach, biurkach, kredensach i meblościankach. W 1956 zaprojektował swoje najsłynniejsze dzieło, krzesło nr 42 dla Schou Andersena. Zostało ono dobrze przyjęte przez krytyków i cieszy się niesłabnącym powodzeniem jako jedno z najtrwalszych duńskich projektów 20. wieku. W latach 50. i 60. tworzył dla FM a jego najbardziej udanym projektem był regał modułowy FM Reolsystem z 1957 roku. Dostępny w różnych dodatkowych kształtach i rozmiarach, odniósł wielki sukces nie tylko w Skandynawii, ale w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Chociaż zakłada się, że Kristiansen nie był jedynym projektantem pracującym dla Feldballe, był najbardziej znanym.
Komoda zachowana w oryginalnym, bardzo dobrym stanie vintage. Posiada drobne ślady związane z wiekiem.
Informacje o produkcie
| Stan | Oryginalny - Bardzo dobry [Przedmiot posiada lekkie ślady użytkowania oraz starzenia się materiału] |
|---|---|
| Producent | Feldballes Møbelfabrik |
| Projektant | Kai Kristiansen |
| Kraj pochodzenia | Dania |
| Lata produkcji | 1960-1969 |
| Styl | Mid-Century Modern |
| Materiały | Drewno palisander |
| Kolor | Brązowy, Brązowy |
Wymiary
| Szerokość | 86 cm |
|---|---|
| Głębokość | 40 cm |
| Wysokość | 49 cm |
Cena dostawy:
Koszt dostawy na terenie Polski: 245,00 zł
Przewidywany czas dostawy: Do tygodnia










































