Palisandrowy stolik kawowy proj. Severin Hansen dla Haslev Møbelsnedkeri, Dania, lata 60
Opis
Palisandrowy stolik kawowy proj. Severin Hansen dla Haslev Møbelsnedkeri, Dania, lata 60
Elegancki stolik kawowy zaprojektowany przez Severina Hansena dla duńskiej manufaktury Haslev Møbelsnedskeri w latach 60. Wykonany z przepięknego drewna palisandrowego w ciemnym, intensywnym odcieniu, z wyraźnym usłojeniem. Ciemnobrązowy, głęboki kolor drewna kontrastuje z bogatymi, nieregularnymi słojami, tworząc hipnotyzującą grę światła i cieni. Każdy fragment blatu jest unikalnym obrazem natury, co czyni ten mebel prawdziwym dziełem sztuki użytkowej. Stolik zachwyca czystą, geometryczną linią, charakterystyczną dla duńskiego modernizmu lat 60. Szczególną uwagę zwracają precyzyjne łączenia nóg z blatem. Jest to znak rozpoznawczy projektów Hansena, które świadczą o kunszcie wykonania i wyrafinowanym smaku. Minimalistyczna, a zarazem pełna charakteru sylwetka z wyraźnym ukłonem w stronę funkcjonalizmu przyciąga wzrok i doskonale komponuje się zarówno z wnętrzami nowoczesnymi, jak i bardziej klasycznymi.
Severin Hansen to duński projektant znany i podziwiany na całym świecie za doskonałe projekty, opracowane ze swoich kultowych konstrukcji. Wystarczy jeden róg blatu, aby wiedzieć, że został zaprojektowany przez Severina Hansena. Po raz pierwszy przyciągnął szerszą uwagę geometrycznymi formami swoich mebli w latach 50. Elegancka prostota projektów podkreśla kunszt Hansena oraz jego industrialny sposób myślenia.
Haslev Møbelsnedkeri A/S to tradycyjny duński producent, który tworzy meble od wczesnych lat 50. Każdy produkt firmy Haslev jest wytwarzany tylko z najlepszych części drewna, a wyspecjalizowani rzemieślnicy przekształcają go w coś jeszcze lepszego. W latach 70. Haslev Møbelsnedskeri wraz z Royal Copenhagen wyprodukował serię stolików kawowych z dekoracją ceramiczną. Do dziś Haslev kontynuuje produkcję wysokiej jakości ręcznie wykańczanych mebli w dawnej tradycji meblarskiej.
Stolik zachowany w oryginalnym stanie vintage. Posiada drobne ślady użytkowania związane z wiekiem.
Informacje o produkcie
| Stan | Oryginalny - Dobry [Przedmiot posiada ślady normalnego użytkowania oraz starzenia się materiału] |
|---|---|
| Producent | Haslev Møbelsnedkeri |
| Projektant | Severin Hansen |
| Kraj pochodzenia | Dania |
| Lata produkcji | 1960-1969 |
| Styl | Mid-Century Modern |
| Materiały | Drewno palisander |
| Kolor | Brązowy, Bezbarwny |
Wymiary
| Szerokość | 150 cm |
|---|---|
| Głębokość | 60 cm |
| Wysokość | 50 cm |
Cena dostawy:
Koszt dostawy na terenie Polski: 295,00 zł
Przewidywany czas dostawy: Do tygodnia



































