Fotel skórzany Monza, proj. Jens Juul Eilersen, Niels Eilersen A/S, Dania, lata 70
Opis
Fotel skórzany Monza, proj. Jens Juul Eilersen, Niels Eilersen A/S, Dania, lata 70
Skórzany, obszerny fotel Monza został zaprojektowany przez Jensa Juul Eilersena dla duńskiej manufaktury Niels Eilersen A/S w latach 70. Całość jest tapicerowana skórą naturalną w odcieniach szarości. Duże poduszki tworzą miękką ramę krawędzi, dzięki czemu model ten jest intrygujący i mocny wizualnie. Poduszki zamocowane za pomocą suwaka można łatwo zdjąć. Swoją wielkością i wygodą, fotel wprost zachęca do siedzenia i odpoczynku. Mebel zapewnia relaks na najwyższym poziomie. Jakość użytych materiałów, jak i samego wykonania jest rzemieślniczym numerem jeden.
Założona w 1895 roku przez Nielsa Eilersena firma na początku produkowała powozy konne. Eilersen jako pierwszy w Danii użył pary do kształtowania drewna. Od lat 30. firma N. Eilersen A/S produkuje meble z naciskiem na najwyższą jakość materiałów, wygodę i trwałość. Ta strategia sprawiła, że Eilersen A/S stała się znaną i rozpoznawalną marką zarówno w kraju, jak i za granicą, a kilka modeli sof nosi oznaczenie najnowocześniejszy. N. Eilersen A/S to firma rodzinna, prowadzona obecnie przez czwarte pokolenie. Innowacyjność i tradycja nadal są ich znakiem rozpoznawczym.
Jens Juul Eilersen od połowy lat 60. był odpowiedzialny za rozwój projektów w N. Eilersen A/S. Wszystkie jego projekty są tworzone zgodnie z Golden Ratio, gdzie klasyczne geometryczne warunki są gwarantem równowagi i harmonii zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ekspresji. Jens Juul Eilersen zaprojektował serię Monza, którą słusznie nazywa się klasykiem. Jens pasjonował się precyzyjnymi obliczeniami, co widać wyraźnie w jego projektach, które powstają dzięki starannym proporcjom i kunsztowi wykonania wyłącznie z najlepszych materiałów.
Fotel zachowany w oryginalnym stanie vintage. Skóra posiada ślady czasu w postaci zmian pigmentu i otarć. Siedzisko znajduje się na wysokości 41 cm.
Informacje o produkcie
| Stan | Oryginalny - Dobry [Przedmiot posiada ślady normalnego użytkowania oraz starzenia się materiału] |
|---|---|
| Producent | Niels Eilersen A/S |
| Projektant | Jens Juul Eilersen |
| Kraj pochodzenia | Dania |
| Lata produkcji | 1970-1979 |
| Styl | Brutalistyczny |
| Materiały | Skóra naturalna |
| Kolor | Szary, Brązowy |
Wymiary
| Szerokość | 120 cm |
|---|---|
| Głębokość | 92 cm |
| Wysokość | 66 cm |
| Wysokość siedziska | 41 cm |
Cena dostawy:
Koszt dostawy na terenie Polski: 345,00 zł
Przewidywany czas dostawy: Do tygodnia







































