Kolorowa litografia, Bata Mihailović, Horisont, 1976
Opis
Kolorowa litografia, Bata Mihailović, Horisont, 1976
Bata Mihailović, Horisont
Kolorowa litografia
Numer 153/300
Praca opatrzona podpisem artysty i indywidualnym numerem (ołówek)
Wymiary pracy 65/79
Praca oprawiona
Milorad Bata Mihailović żył w latach 1923 – 2011. Był serbskim malarzem. Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Artystycznego w Belgradzie. Był jednym z młodych serbskich malarzy, którzy założyli gminę artystyczną Zadarska grupa. W 1952 roku wraz z żoną Ljubinką Jovanović wyjechał do Paryża. Żył i pracował na przemian w Belgradzie i Paryżu. Był jednym z pierwszych przedstawicieli serbskiej sztuki postmodernistycznej. Malował pejzaże, martwe natury, portrety, autoportrety i wnętrza. Od 1947 roku, kiedy Mihailović po raz pierwszy wystawiał swoje prace w Belgradzie, miał około stu wystaw zbiorowych na wszystkich kontynentach.
Praca w oryginalnym stanie vintage.
Informacje o produkcie
| Stan | Oryginalny - Dobry [Przedmiot posiada ślady normalnego użytkowania oraz starzenia się materiału] |
|---|---|
| Projektant | Bata Mihailović |
| Kraj pochodzenia | Francja |
| Lata produkcji | 1970-1979 |
| Styl | Abstrakcyjny |
| Materiały | Papier |
| Kolor | Wielokolorowy, Bezbarwny |
Wymiary
| Szerokość | 79 cm |
|---|---|
| Głębokość | 2 cm |
| Wysokość | 65 cm |
Cena dostawy:
Koszt dostawy na terenie Polski: 45,00 zł
Przewidywany czas dostawy: Do tygodnia






















