Lampka magnetyczna H.63, proj. Hans Jørgen Berthel, Abo Randers, Dania, lata 60
Opis
Lampka magnetyczna H.63, proj. Hans Jørgen Berthel, Abo Randers, Dania, lata 60
Magnetyczna lampka zaprojektowana przez Hansa Jørgena Berthela dla duńskiej manufaktury Abo Randers w latach 60. Skatalogowana pod symbolem Ny- Mag H.63. Lampa kulista, w stylu Space Age wykonana w całości z metalu w kolorze czarnym. Podstawa lampy jest magnetyczna, co pozwala skierować strumień światła w dowolny punkt.
Hans Jørgen Berthel na początku lat 60. zaprojektował ten model, ale później został on powielony przez kilku duńskich i włoskich producentów z subtelnymi zmianami w projekcie, między innymi Frandsen Lighting i E.S. Horn. Lampy były dostępne w różnych kolorach i wisiały w wielu duńskich domach. W następstwie fuzji duńskich firm oświetleniowych w latach 80. i 90. Abo zostało włączone najpierw do Lyskaer-Lyfa wraz z Fog & Mørup, a następnie wspólnie do ES Horn Belysning, która następnie stała się Lightyears i została przejęta w 2015 r. przez duńskiego producenta mebli Fritza Hansena.
Lampa w oryginalnym stanie vintage. Posiada zarysowania na kloszu i podstawie. Włącznik światła znajduje się na przewodzie. Lampa wymaga żarówki z gwintem E14 o maksymalnej mocy 40 W.
Informacje o produkcie
| Stan | Oryginalny - Dobry [Przedmiot posiada ślady normalnego użytkowania oraz starzenia się materiału] |
|---|---|
| Producent | Abo Randers |
| Projektant | Hans Jørgen Berthel |
| Kraj pochodzenia | Dania |
| Lata produkcji | 1960-1969 |
| Styl | Space Age |
| Materiały | Metal |
| Kolor | Czarny, Biały |
Wymiary
| Szerokość | 13 cm |
|---|---|
| Głębokość | 13 cm |
| Wysokość | 16 cm |
Cena dostawy:
Koszt dostawy na terenie Polski: 45,00 zł
Przewidywany czas dostawy: Do tygodnia




























